Танок живота

Танок живота

Танець живота або танок живота (Belly Dance) — сучасна форма давнього танцю, поширеного на Середньому Сході та в арабських країнах. Також відомий як Oryantal dans, тобто “східний танок”, єгипетський танок, арабський танок. Особливість танцю — пластичність та динамічність. Танець живота має багато різновидів, що залежать від країни та регіона, це стосується як костюмів, так і танцювальних рухів. Окремі нові стилі з'явилися на Заході, коли танець почав набирати популярність.

Сам термін “танець живота” є перекладом з французького “danse du ventre”. Цей термін насамперед стосувався алжирських танцівниць, чиї танці мали в собі більше рухів брюшиною, аніж ті, що зараз називаються "танцем живота". На цей час, коли основними рухами танцю вважаються рухи стегнами, така назва вже не є правильною.

Ракс шаркі — стиль, найбільш знайомий жителям Заходу, що його танцюють у ресторанах та кабаре по всьому світові. Частіше танцюється жінками, ніж чоловіками. Це сольна імпровізація, хоча учні зазвичай танцюють у групах.

Ракс баладі — фольклорний танок, який танцюють незалежно від статі та віку у деяких країнах Середнього Сходу, зазвичай на свята. Хоча таку назву використовують у Єгипті для загального позначення будь-якого різновиду танцю живота.

Більшість рухів танцю живота можна розділити на три категорії:

  • Ударні рухи — зазвичай це рухи стегнами, за допомогою яких акцентуються звуки музики чи барабанів. Включають спади, підйоми, качання, удари, скручування. Також можуть робитися ударні рухи грудною клітиною та акценти плечима.
  • Плавні рухи — хвилеподібні рухи, які можуть бути використані як для ліричної, так і для ритмічної музики. Включають вертикальніта горизонтальні вісімки, кола, петлі, хвилясті хитання стегнами. Існує також хвиля животом, що вимагає дуже вмілого володіння м'язами брюшини.
  • Тряски та вібрації — дрібні, швидкі, довгі рухи стегнами, грудною клітиною чи брюшиною, що зазвичай використовують разом із вищезазначеними рухами. Існує багато різновидів трясок та вібрацій, найбільш поширені включають швидкі рухи розслабленими стегнами вгору й униз, тряску колінами, швидку дрібну тряску стегнами, тряску, що складається зі скручувань стегнами, а також тряску плечима.

Усі ці рухи можуть відтінюватися рухами голови, рук, особливими танцювальними кроками.

За деякими даними танець живота з'явився 4,5 тисячі років тому. Виникнувши як ритуальний, танець живота став сьогодні найпопулярнішим напрямком. У 18 ст. з'являються згадки іноземних мандрівників про східні танці. На Сході молодих дівчат навчали цьому танцю ще з раннього віку, тренуючи їх м’язи живота у підготовці до народження дитини. Одна з теорій свідчить, що вперше танець живота з'явився в Єгипті. Спочатку він був просто фольклорним танцем, не пов'язаним ні з якими обрядами, і виконувався в основному для розваги. Сільські дівчата здійснювали кілька пластичних рухів стегнами, поєднуючи їх з витонченими помахами рук. Сильну половину людства це приводило в дикий захват. Майже кожна жінка, незважаючи на станові рамки, пробувала себе на цьому захоплюючому терені, бажаючи сподобатися чоловікам. Але з приходом до Єгипту мусульманства популярність танцю живота різко знизилася, а потім і зовсім зійшла нанівець. Дівчата з багатих сімей вже не виконували його, так як це вважалося негідним і непристойним заняттям. Також існують теорії, за якими корені танцю живота слід шукати на Середньому Сході, в Межиріччі чи Індії.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Танець_живота

ico_gas ico_strip ico_coy ico_gryl ico_amigo ico_mex ico_ugly ico_sushi ico_cork Яндекс.Метрика